XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 LIPCA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • We wtorek przypada Święto Św. Benedykta Opata, patrona Europy;
  • W środę wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męczennika
  • We czwartek wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta;
  • W sobotę wspomnienie Św. Bonawentury biskupa i Doktora Kościoła

 2. Trwa czas letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii.

 3. Od Niedzieli trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w Oratorium. Figurę gościmy w naszym domu przez dobę – odbieramy ją po Mszy Św. z kościoła i przynosimy do kościoła następnego dnia 15 min. przed wieczorną Mszą Św. (chyba, że kilka rodzin mieszka w jednym budynku – można wtedy przekazać sobie figurę na miejscu). Osoby odbierające figurę w sobotę – przynoszą ją do kościoła w poniedziałek na wieczorną Mszę Św.

 4. Trwają prace remontowe na plebanii – wyremontowane zostały kolejne pomieszczenia na piętrze a także trwają prace wokół kościoła – chciałbym prosić aby ofiary złożone na tacę w przyszłą Niedzielę przeznaczone były na kontynuację rozpoczętych prac. Bóg zapłać.

 5. W ubiegłą Niedzielę na pomoc rodzinie syryjskiej w ramach naszego udziału w programie Rodzina-Rodzinie zebraliśmy 219 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Jest jeszcze wakacyjny numer Naszej Parafii.

 7. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin +Jacek Duch z Ustarbowa. Pogrzeb odbył się wczoraj w Gdyni.