XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 LIPCA 2017

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Patryk Lebioda, rzym-kat., kawaler z Bartoszyc oraz Karolina Szymerowska, rzym-kat., panna z Gowina

 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli;
  • We wtorek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liouoriego;
  • W piątek wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya – patrona proboszczów;

 3. Trwa czas letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii.

 4. Od 4 tygodni trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

 5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – w historii naszego narodu miesiąc wielkich zrywów i wydarzeń historycznych. Jest to także miesiąc trzeźwości. Zachęceni apelem biskupów polskich podejmijmy świadomą abstynencję od alkoholu w tym miesiącu.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w I sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca.

 7. We wtorek na pomoc misjonarzom na zakup pojazdów mechanicznych w ramach akcji NIVA Polska zebraliśmy 174 zł oraz 50 euro. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 9. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka +Maria Selonke l.80 z Pętkowic. Pogrzeb odbędzie się jutro – Msza Św. o godz. 10.00 i pogrzeb o godz. 13.00 na Cmentarzu Gdynia Pierwoszyno.