XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 SIERPNIA 2017

 1. 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek Święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Oliwie;
  • We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  • We czwartek wspomnienie Św. Jacka;

 2. Dziś przypadają 72 urodziny Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym jubilacie.

 3. Trwa czas letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii.

 4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz 97. rocz. „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej. Msze Św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę tj. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Po Mszy Św. o godz. 10.00 przejdziemy procesjonalnie na nasz parafialny cmentarz, gdzie poświęcona zostanie figura Matki Bożej jako wotum wdzięczności za dar nawiedzenia figury MB Fatimskiej w rodzinach naszej parafii.

 5. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

 6. Trwa miesiąc sierpień – w historii naszego narodu miesiąc wielkich zrywów i wydarzeń historycznych. Jest to także miesiąc trzeźwości – podejmijmy świadomą abstynencję od alkoholu w tym miesiącu.

 7. W ubiegłą Niedzielę na pomoc Rodzinie Syryjskiej zebraliśmy 346 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.