XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 SIERPNIA 2017

 • Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Natalia Wirkus panna, rzym-kat., zam. Pobłocie i Paweł Graban, kawaler, rzym-kat., Gowino

  1. 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
   • W poniedziałek wspomnienie Św. Piusa X papieża;
   • We wtorek wspomnienie NMP Królowej;
   • We czwartek Święto Św. Bartłomieja Apostoła;
   • W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej

  2. Trwa czas letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii.

  3. W sobotę w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 10.00 w intencji parafii wraz z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu. Obchodząc w tym roku 300 rocz. koronacji wizerunku Czarnej Madonny można też w tym dniu uzyskać odpust zupełny.

  4. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

  5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Gowinie serdecznie zaprasza rodziców dzieci, które będą uczęszczać do „Zerówki” na spotkanie we wtorek na godz. 17.00 do szkoły.

  6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kapliczki Matki Bożej na naszym parafialnym cmentarzu. Za trud pracy, za przygotowanie małej architektury wokół kaplicy oraz ofiarowane kwiaty – składam serdeczne Bóg zapłać. Osoby pragnące wesprzeć to dzieło swoimi ofiarami, można je składać do skarbonki na filarze pod figurą Św. Józefa. Jednocześnie też podjęte zostały prace związane z inwentaryzacją grobów na naszym cmentarzu. Proszę w tygodniu o kontakt ze mną wszystkie osoby, które dokonały rezerwacji miejsc na cmentarzu w celu ich potwierdzenia.

  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.