XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 SIERPNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek święto Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;
  • W piątek wspomnienie bł. Bronisławy

 2. W tym tygodniu kończymy czas wakacji. Od piątku wieczorna Msza Św. będzie sprawowana codziennie o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny duszpasterskie u chorych w I sobotę od godz. 9.00. W przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych.

 4. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

 5. Trwają prace związane z inwentaryzacją naszego parafialnego cmentarzu. Według obliczeń na naszym cmentarzu znajduje się 135 grobów ziemnych i 2 grobowce, w których łącznie spoczywa 203 zmarłych, 13 grobów dzieci, w których spoczywa 15 osób. Proszę o kontakt ze mną wszystkie osoby, które dokonały rezerwacji miejsc na cmentarzu w celu ich potwierdzenia. Jednocześnie przypominam, o konieczności dokonania opłaty za miejsce na cmentarzu tzw. pokładnego – jeżeli od śmierci minęło 20 lat.

 6. Nasz dekanat włączył się w akcję pomocy dla rodzin dotkniętych klęską żywiołową w Rytlu „Pokoloruj ich świat” – do wtorku na plebanię czy do zakrystii można przynosić przybory szkolne dla dzieci ewentualnie można złożyć ofiarę do puszki przed kościołem z przeznaczeniem na pomoc dzieciom z Rytla. Szczegółowe informacje umieszczone są też na plakacie w gablocie.

 7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.