XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma
  • We czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Św
  • W piątek wspomnienie NMP Bolesnej
  • W sobotę wspomnienie Św. Korneliusz Papieża i Cypriana biskupa

 2. Dziś przeżywamy nasze parafialne dożynki. Przy tej okazji pragniemy nie tylko dziękować Panu Bogu za dar plonów i dobrej pogody ale także podziękować za ciężki trud rolniczej pracy. Pragniemy uczynić to poprzez patrona naszej parafii Św. Izydora Oracza. Pragnę też poinformować, ze od września każdego 15 dnia miesiąca (15 maja przypada liturgiczne wspomnienie Św. Izydora) będziemy odmawiać po Mszy Św. litanię do naszego Świętego Patrona. Już dziś na piątek zapraszam, szczególnie rolników, do wspólnej modlitwy.

 3. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii. Serdecznie zapraszam w środę 13 września na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy modlitwa różańcową o godz. 17.30, następnie Msza Św. o godz. 18.00 i po Mszy Św. procesja wokół kościoła, na którą proszę przynieść świece.

 4. W ubiegłą Niedzielę na pomoc rodzinom syryjskim w ramach naszego udziału w akcji Rodzina-Rodzinie zebraliśmy 412 zł. Parafia nasza otrzymała też z Caritas podziękowanie za udział w tej akcji wraz ze wskazaniem dwóch rodzin, które przez te pół roku wspieraliśmy. Podziękowanie wywieszone jest w gablotce. Wszystkim wspierającym to dzieło, raz jeszcze składam wielkie Bóg zapłać za okazane miłosierdzie.

 5. Od poniedziałku rozpoczną się prace związane z układaniem chodnika na naszym cmentarzu. Proszę o wsparcie tych prac modlitwami. Jednocześnie też proszę o zachowanie ostrożności na cmentarzu, cierpliwości, jeżeli będą jakieś utrudnienia i aby na terenie cmentarza nie przebywały dzieci bez opieki. Serdecznie dziękuję też indywidualnym ofiarodawcom, którzy anonimowo wspierają prace rewitalizacyjne na naszym cmentarzu.

 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego, jest też dla dzieci Mały Gość Niedzielny z dołączona płytą z audiobookiem „Qvo vadis” oraz wrześniowy numer Naszej Parafii.