XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 WRZEŚNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki
  • W środę wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon Pawła i Towarzyszy
  • We czwartek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • W sobotę wspomnienie Św. Ojca Pio

 2. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólna modlitwę w ramach naszych parafialnych Dożynek. Dziękuję sołtysom i rolnikom z Gowina, Pętkowic i Ustarbowa. Dziękuję za złożone w tym dniu dar. Pamiętajmy, by w modlitwie, do naszego patrona Św. Izydora Oracza, umieć dziękować Bogu za dary, które otrzymujemy z Jego rąk.

 3. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

 4. Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii Św. Przygotowanie to odbywa się przy parafii zamieszkania dziecka w ramach tzw. katechezy sakramentalnej. Jeżeli ktoś chce by jego dziecko przystąpiło do komunii św. w innej parafii musi posiadać pisemną zgodę proboszcza miejsca zamieszkania. Po Mszy Św. w zakrystii można odebrać deklaracje przystąpienia dziecka do I Komunii Św. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych we wtorek 19 września po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30 w kościele.

 5. Trwają prace związane z układaniem chodnika na naszym cmentarzu. Proszę o wsparcie tych prac modlitwami. Jednocześnie też proszę o zachowanie ostrożności na cmentarzu, cierpliwości, jeżeli będą jakieś utrudnienia i aby na terenie cmentarza nie przebywały dzieci bez opieki. Jednocześnie też bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym swoją pracą to dzieło.

 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego