XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 WRZEŚNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa
  • W środę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo
  • We czwartek wspomnienie Św. Wacława
  • W piątek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • W sobotę wspomnienie Św. Hieronima

 2. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej.

 3. Tradycyjnie na początku jesieni OO. Franciszkanie przeprowadzają kwestę płodów rolnych. W tym roku ta zbiórka będzie miała miejsce w piątek i sobotę 29 i 30 września od godz. 10.00. Można także do parafii dostarczyć trwałą żywność – wszystko to, co przyda się w kuchni dla ubogich. Za okazane serce już dziś w imieniu OO. Franciszkanów składam serdeczne Bóg zapłać.

 4. Trwają prace związane z układaniem chodnika na naszym cmentarzu. Proszę o wsparcie tych prac modlitwami. Jednocześnie też proszę o zachowanie ostrożności na cmentarzu, cierpliwości, jeżeli będą jakieś utrudnienia i aby na terenie cmentarza nie przebywały dzieci bez opieki. Jak już wspomniałem na te prace mieliśmy odłożone 4500 zł. z wypominek i tacy z 1 i 2 listopada. Oczywiście kwota ta nie pokrywa zakupionych materiałów. Chciałbym, aby także i w tym roku ofiary składane na wypominki jednorazowe i roczne oraz na tacę złożone 1 i 2 listopada były przeznaczone na sfinansowanie tych prac.

 5. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec połączony z wystawieniem Najświętszego sakramentu w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w tygodniu codziennie o godz. 17.30. Natomiast różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00.

 6. W przyszłą Niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii na Mszę Św. o godz. 10.00 a następnie po Mszy Św. poświęcenie różańców dla dzieci i pierwsza dla nich katecheza.

 7. Zmarł nasz parafianin +Franciszek Kaleta. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. Różaniec – dziś o godz. 18.00 – w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 w kościele

 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.