XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 PAŹDZIERNIKA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów
  • W środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
  • We czwartek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej
  • W sobotę Święto NMP Różańcowej

 2. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej.

 3. Trwają prace związane z układaniem chodnika na naszym cmentarzu. Proszę o modlitewne wsparcie tych prac. Jednocześnie też proszę o zachowanie ostrożności na cmentarzu, cierpliwości, jeżeli będą jakieś utrudnienia i aby na terenie cmentarza nie przebywały dzieci bez opieki. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas pracując na cmentarzu.

 4. Od dzisiaj rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec połączony z wystawieniem Najświętszego sakramentu w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w tygodniu codziennie o godz. 17.30. Natomiast różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00.

 5. W przyszłą Niedzielę chciałbym prosić, aby ofiary składane na tace tradycyjnie były przeznaczone na zakup opału na okres zimowy dla naszej parafii. Polecam ją ofiarności parafian.

 6. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.

 7. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży a pochodzącej z rodzin ubogich.

 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego dla dzieci Mały Gość Niedzielny z II częścią audiobooka „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz październikowy numer Naszej Parafii.