XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 PAŹDZIERNIKA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W sobotę święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które gościły w swych progach Maryje w znaku figury fatimskiej. Wielu parafian, szczególnie tych, którzy przeżyli nawiedzenie figur MB Fatimskiej zwracało się z prośbą, aby także w naszej parafii rozbudzić Nabożeństwo Fatimskie i zakupić figurę Matki Bożej Fatimskiej. Istnieje możliwość sprowadzenia takiej figury z Fatimy. Dlatego też osoby zainteresowane, mogą na zakup tej figury wpłacać pieniądze na konto parafii – z dopiskiem na figurę fatimską – albo złożyć dziś ofiarę do puszki przed kościołem.

 3. Trwają prace związane z układaniem chodnika na naszym cmentarzu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas, pracując na cmentarzu.

 4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w tygodniu codziennie o godz. 17.30. Różańca dla dzieci – w wtorek i czwartek o godz. 17.00.

 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. na godz. 18.00 a po niej na spotkanie modlitewne wszystkich czcicieli Św. Michała Archanioła.

 6. W ubiegłą Niedzielę na pomoc mieszkańcom Meksyku zebraliśmy 273 zł . Za złożone ofiary składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 7. Dzisiaj kaplicy można złożyć poparcie dla inicjatywy obywatelskiej do polskiego parlamentu, o wykreślenie z ustawy zapisu możliwości zabijania dzieci nienarodzonych z powodu choroby lub upośledzenia.

 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Święchy i Dzień Zaduszny. Wyłożone zostały karteczki na wypominki jednorazowe i roczne. Proszę o czytelne ich wypełnienie. Wypominki jednorazowe będą odmawiane codziennie po wieczornej Mszy do 12 listopada. Proszę o wpisywanie daty, kiedy mają być odmówione, jeżeli w Niedzielę to też godz. Mszy Św. Ofiary składane na wypominki przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z remontem naszego parafialnego cmentarza.

 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.