XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LISTOPADA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski
  • W piątek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy
  • W sobotę wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny

 2. Kończymy dzisiaj odmawianie wypominków jednorazowych za zmarłych. Przypominam że wypominki roczne są odmawiane w każdą Niedzielę przed Mszą św. godz. 10.00. W tym roku w ramach wypominek zebraliśmy 2430 zł. Wraz z kolektą przeznaczoną remont cmentarza daje nam kwotę 5085 zł. Z ubiegłego roku mieliśmy na ten cel odłożone 4500 zł. Daje to nam kwotę 9585 zł. co stanowi połowę wszystkich wydatków poniesionych w ramach rewitalizacji naszego cmentarza. Raz jeszcze dziękuję za złożone ofiary i te na tacę i na wypominki ale także składane indywidualne jako osobista ofiara na ułożenie kostki na naszym parafialnym cmentarzu.

 3. W najbliższą środę w 15 dniu miesiąca serdecznie zapraszam, szczególnie rolników, na wieczorną Mszę św. na godz.18.00 do wspólnej modlitwy do patrona naszej parafii Św. Izydora Oracza.

 4. Dzisiaj też po raz 9 obchodzimy w Kościele w Polsce dzień solidarności z kościołem prześladowanym – szczególnie w Syrii. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla cierpiących chrześcijan w Syrii.

 5. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i listopadowy numer Naszej Parafii.