I NIEDZIELA ADWENTU – 03 GRUDNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W środę wspomnienie Św. Mikołaja – biskupa
  • We czwartek święto Św. Ambrożego biskupa i męczennika
  • W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”, który ma nas pobudzić do wdzięczności za otrzymanie sakramentu bierzmowania .

 3. Od jutra rozpoczynamy Roraty, którym w tym roku przewodzić nam będzie Św. Józef jako strażnik skarbów. Msze św. roratnie w poniedziałek, środę, czwartek o godz. 6.30, we wtorek i piątek po południu o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z lampionami.

 4. Dzisiaj też poświęcony zostanie opłatek na stół wigilijny, który trafi do naszych domów. Osoby, które w minionych latach roznosiły opłatek proszę po Mszy Św. o kontakt w zakrystii. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na uregulowanie należności za rewitalizację naszego parafialnego cmentarza.

 5. W najbliższą sobotę 9 grudnia odbędą się spotkania dla seniorów naszej parafii – godz. 12.00 Msza Św. i po niej spotkanie w remizie da mieszkańców Gowina i Pętkowic i o godz. 16.00 Msza Św. i po niej spotkanie w Sali sołeckiej dla mieszkańców Ustarbowa.
 6. Miło mi poinformować, że dotarła do parafii zakupiona w Fatimie figura Matki Bożej. W związku z tym planowana jest na 13 grudnia pielgrzyma autokarowa do naszego diecezjalnego Sanktuarium Fatimskiego, gdzie figura zostanie uroczyście poświęcona i przekazana dla naszej parafii. O godz. 16.00 spod kościoła wyjedzie darmowy autokar na te uroczystości. Powrót ok. godz. 21.00. Osoby chętne proszę o zapisywani się na wjazd w zakrystii.
 7. W przyszłą Niedzielę 10 grudnia obchodzić będziemy w całej Polsce dzień modlitw i wsparcia a Kościoła a Wschodzie. W tym dniu będzie można wesprzeć swoją ofiarą naszych rodaków żyjących za naszą wschodnią granicą.

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i adwentowy numer Naszej Parafii.