II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Krzysztof Patok, kawaler, rzym-kat, za. Wejherowo oraz Aleksandra Kunz, panna, rzym-kat., zam. Gowino

 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W środę wspomnienie Św. Łucji
  • We czwartek wspomnienie Św. Jana od Krzyża

 3. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień modlitw i wsparcia za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc dla naszych rodaków żyjących za wschodnią granicą.

 4. Serdecznie zapraszam na Roraty, którym w tym roku przewodzi Św. Józef jako Strażnik Skarbów. Msze św. roratnie w poniedziałek, środę, czwartek o godz. 6.30, we wtorek i piątek po południu o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z lampionami.

 5. Trwa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w zakrystii można nabywać świece w cenie – mała 6 zł i duża 16 zł. W zakrystii można też otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na uregulowanie należności za rewitalizację naszego parafialnego cmentarza.

 6. Miło mi poinformować, że dotarła do parafii zakupiona w Fatimie figura Matki Bożej. W związku z tym planowana jest na 13 grudnia pielgrzyma autokarowa do naszego diecezjalnego Sanktuarium Fatimskiego, gdzie figura zostanie uroczyście poświęcona i przekazana dla naszej parafii. O godz. 16.00 spod kościoła wyjedzie darmowy autokar na te uroczystości. Powrót ok. godz. 21.00. Osoby chętne proszę o zapisywani się na wjazd w zakrystii.

 7. Planowana jest na 13 grudnia pielgrzyma autokarowa do naszego diecezjalnego Sanktuarium Fatimskiego, gdzie uroczyście zostanie poświęcona i przekazana dla naszej parafii figura Matki Bożej. O godz. 16.00 spod kościoła wyjedzie darmowy autokar na te uroczystości. Powrót ok. godz. 21.00. Na dzień dzisiejszy zapisało się tylko 25 osób!!!!!! Osoby chętne na wjazd mogą jeszcze zapisywać się w zakrystii.

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i adwentowy numer Naszej Parafii.