III NIEDZIELA ADWENTU – 17 GRUDNIA 2017

  1. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Uczyńmy wszystko by dobrze od strony duchowej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi św. w najbliższą środę 20 grudnia – rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 15.30. Proszę by rano przystąpiły do spowiedzi osoby starsze, niepracujące oraz dzieci, które idą do szkoły na późniejszą godzinę. Będzie też możliwość spowiedzi w sobotę po roratach i po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00. Nie będzie spowiedzi w przyszłą Niedzielę 24 grudnia.

  2. Serdecznie zapraszam na Roraty, którym w tym roku przewodzi Św. Józef jako Strażnik Skarbów. Msze św. roratnie w poniedziałek, środę, czwartek o godz. 6.30, we wtorek wyjątkowo o 18.00 i w piątek o godz. 17.00 oraz w sobotę ostatnie roraty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z lampionami.

  3. Trwa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w zakrystii można nabywać ostatnie świece małe w cenie 6 zł. Jeżeli jeszcze nie dotarły do nas osoby roznoszące opłatek można go otrzymać w zakrystii. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na uregulowanie należności za rewitalizację naszego parafialnego cmentarza.

  4. W minioną środę przedstawiciele naszej parafii uczestniczyli w uroczystościach poświęcenia figury Matki Bożej w naszym diecezjalnym Sanktuarium Fatimskim w Gdańsku Żabiance. Bardzo serdecznie dziękuję p. Tomaszowi Bujakowi za zorganizowanie transportu a także parafianom, którzy uczestniczyli w tych uroczystościach.

  5. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dla naszych rodaków żyjących w krajach dawnego Związku Sowieckiego zebraliśmy 247 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Pod ołtarzem Jezusa Miłosiernego można jeszcze składać dary rzeczowe i trwałą żywność dla podopiecznych SS. Albertynek z Wejherowa.

  6. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy IV Niedzielę Adwentu a wieczorem zasiądziemy w gronie rodzinnym do wieczerzy wigilijnej. Pasterka w przyszłą Niedzielę o godz. 21.30 z myślą o rodzinach z dziećmi i tradycyjnie o północy.

  7. Po Świętach od 27 grudnia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska – KOLĘDA. 27 XII – kolęda – Pętkowice wieś oraz osiedle Sierra – proszę mieszkańców osiedla o zgłaszanie kolędy w zakrystii. 28 XII – Pętkowice bloki – wieś a potem bloki przy drodze do Wejherowa. 29 XII – Ustarbowo wieś i 30 XII Ustarbowo wybudowanie. Po Nowym Roku kolęda w Gowinie od ul. Kaszubskiej. Szczegółowy plan kolęd będzie dostępny od przyszłej niedzieli.

  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Edmund Kreft l.61 z Ustarbowa. Pogrzeb odbył się we czwartek na Cm. Wejherowo Śmiechowo.

  9. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i da dzieci Mały Gość Niedzielny.