IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 GRUDNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze Św. w tym dniu o godz. 10.00 i 12.00.
  • We wtorek – Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika – Msze Św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę – 8.00, 10.00 i 12.00. Koleta tradycyjnie przeznaczona jest na KUL.
  • W środę Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • We czwartek Święto Św. Młodzianków męczenników – dzień świętości życia

 2. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Wieczorem zasiądziemy w gronie rodzinnym do wieczerzy wigilijnej. Pasterka w przyszłą Niedzielę o godz. 21.30 z myślą o rodzinach z dziećmi i tradycyjnie o północy. Tradycyjnie ofiary składane w Pasterkę na tacę przeznaczone są na fundusz życia – pomoc dla Domu Samotnej Matki w Matemblewie.

 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świątyni do godnego przeżywania radosnych Świąt Bożego Narodzenia – paniom za posprzątanie kościoła, panom i ministrantom za żłóbek i dekoracje choinek.

 4. Serdecznie dziękuję osobom, które poświęciły swój czas wolny i roznosiły opłatek na terenie naszej parafii. Dziękuję też za ofiary złożone przy tej okazji a które pozwoliły nam uregulować w całości nasze zobowiązania finansowe za rewitalizację parafialnego cmentarza. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać

 5. Po Świętach od 27 grudnia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska – KOLĘDA. 27 XII – kolęda – Pętkowice wieś – rozpoczęcie kolędy od p. Czerwionka w kierunku pola golfowego następnie osiedle Sierra – proszę mieszkańców osiedla o zgłaszanie kolędy w zakrystii. 28 XII – Pętkowice bloki – wieś od bloku 17 następnie 16 a potem bloki przy drodze do Wejherowa od 15 do 14. 29 XII – Ustarbowo wieś i 30 XII Ustarbowo wybudowanie. Po Nowym Roku kolęda w Gowinie od ul. Kaszubskiej. Szczegółowy plan kolęd wywieszony jest w gablotce i umieszczony na stronie internetowej parafii. Nowych mieszkańców proszę o zgłaszanie chęci przyjęcia kolędy w zakrystii.

 6. W przyszłą Niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy Św. o godz. 8.00 odprawione zostanie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. W Nowy Rok – Msze Św. o godz. 10.00, 12.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i da dzieci Mały Gość Niedzielny oraz świąteczny numer Naszej Parafii.