IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 STYCZNIA 2018

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Karolina Białk, panna, rzym-kat., z Góry oraz Konstanty Ladach, kawaler, rzym-kat., z Ustarbowa.

 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • w środę wspomnienie Św. Jana Bosko kapłana;
  • w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – Msze św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na pomoc zakonom kontemplacyjnym w naszej Archidiecezji tzn. dla Sióstr w Karmelitanek w Gdyni Orłowie i Benedyktynek w Żarnowcu;
  • w sobotę przypada wspomnienie Św. Błażeja, który ma nas chronić od chorób gardła. Specialne błogosławieństwo Św. Błażeja będzie udzielane po Mszy Św. o godz. 18.00.

 3. W miniony czwartek zakończyłą się w naszej parafii wizyta duszpasterska tzn. kolęda. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które przyjęły kolędowe błogosławieństwo w swoim domu, za miłe rozmowy a także za złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Dziękuję też tym, którzy poświęcili swój czas wożąc księdza po kolędzie a także za okazaną gościnność. W przyszłą Niedzielę po zakończeniu kolęd zostanie przedstawione sprawozdanie duszpasterskie za rok 2017.

 4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystycze I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek rano od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00. W I sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.

 5. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci z płytą Mały Gość Niedzielny.

 6. Po Mszy Św. dla dzieci pierwszokomunijnych do odbioru kolejne ziarenko.

 7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Mirosława Hinc l.52 oraz śp. Bogusława Dzienisz l.48. Naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.