VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LUTEGO 2018

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

    • w środę przypada Środa Popielcowa – którą w Kościele rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy, ze w dniu tym obowiązuje post ścisły – czyli 3 posiłi w ciągu dnia w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia – pozostałych wiernych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech będzie to dla nas wszystkich czas pokuty i narócenia a także wyrzeczeń a może w sposób szczególny od alkoholu.

  2. Dziś 11 lutego przypada w związku ze wspomnieniem NMP z Lourdes Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy, by nie tylko w tym dniu ale zawsze wspierać naszych chorych modlitwą i konkretna pomocą.

  3. Od dzisiaj rozpoczyna się pod hasłem: Trzeźwość egzaminem z wolności 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech rozpoczynający się czas Wielkiego Postu będzie dobrą okazją do świadomego podjęcia abstynencji.

  4. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o godz. 17.00 a dla pozostałych wiernych po Mszy Św. o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.

  5. We czwartek 15 lutego po wieczornej Mszy Św. odmówimy litanię do naszego Świętego Patrona Izydora Oracza.

  6. Od Wielkiego Postu w każdy czwartek po wieczornej Mszy Św. trwać będzie w naszej świątyni godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego adorowania Chrystusa Eucharystycznego.

  7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

  8. Po Mszy Św. dla dzieci pierwszokomunijnych do odbioru kolejne ziarenko.