WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 13 MAJA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek – Święto Św. Macieja Apostoła;

  • we wtorek liturgiczne wspomnienie Św. Izydora Oracza;

  • w środę – Święto Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski.

 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Zachęcam też do udziału w nabożeństwach przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

 3. Dzisiaj o godz. 10.00 – Uroczystość I Komunia Św. Od poniedziałku do piątku Biały Tydzień. Dzieci uczestniczą we Mszy Św. o godz. 18.00. W poniedziałek dzieci zapraszają do wspólnej modlitwy rodziców, we wtorek rodziców chrzestnych, w środę babcie i dziadków, we czwartek rodzeństwo i w piątek modlitwa w intencji misji św.

 4. W przyszłą Niedzielę 20 maja przeżywać będziemy nasz parafialny odpust. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie O. Zdzisław Klafka Rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, znany nam z TV Trwam i Radia Maryja. Serdecznie zapraszam do licznego udziału we Mszy odpustowej a także o przygotowanie chorągwi i feretronów do procesji. Natomiast po południu od godz. 15.00 do 18.30 trwać będzie na parkingu przy placu zabaw Rodzinny Festyn Parafialny. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy mieszkańców Pętkowic, Gowina i Ustarbowa – przewidziane jest wiele ciekawych nagród a wśród uczestników zabaw zostanie o godz. 18.30 wylosowana ciekawa nagroda główna. Festyn zakończymy procesją maryjną do odnowionego krzyża przy ul. Różanej. Zwracam się jeszcze raz do osób pragnących ufundować fanty o składanie ich w zakrystii. Można też wesprzeć festyn finansowo wpłacając pieniądze na konto parafialne – z dopiskiem na cele kultu religijne, by móc je potem odliczyć od podatku. Proszę też o upieczenie ciast i dostarczenie zimnych napojów dla uczestników festynu. Wszelka inicjatywa i pomoc mile widziana.

 5. W niedzielę 20 maja o godz. 12.00 przeżywać będziemy nasz odpust parafiany ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 12.00. Po południu od godz. 15.00 na parkingu przy placu zabaw odbędzie się festyn parafialny. Zwracam się jeszcze raz do osób pragnących ufundować fanty o skladanie ich w zakrystii. Można też wesprzeć festyn finansowo wpłacając pieniądze na konto parafialne – z dopiskiem na cele kultu religijne, by móc je potem odliczyć od podatku. Wszelka inicjatywa i pomoc mile widziana.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego