ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 MAJA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto NMP Matki Kościoła;

  • we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

  • w sobotę – wspomnienie Św. Filipa Nereusza kapłana.

 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Zachęcam też do udziału w nabożeństwach przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

 3. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii I Komunię Św. – raz jeszcze wyrażam wdzięczność wobec wszystkich, którzy przyczynili do godnego przeżycia tej uroczystości. Dziękuję także za złożone dary: nowe obrusy ołtarzowe a także puszkę do przechowywania Najświętszego Sakramentu.

 4. Dziś przeżywamy nasz parafialny odpust. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie O. Zdzisław Klafka Rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, znany nam z TV Trwam i Radia Maryja. Serdecznie zapraszam do licznego udziału we Mszy odpustowej a także o przygotowanie chorągwi i feretronów do procesji. Natomiast po południu od godz. 15.00 do 18.30 trwać będzie na parkingu przy placu zabaw Rodzinny Festyn Parafialny. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy mieszkańców Pętkowic, Gowina i Ustarbowa – przewidziane jest wiele cekawwych nagród a wśród uczestników zabaw zostanie o godz. 18.30 wylosowana ciekawa nagroda główna. Festyn zakończymy procesją maryjną do odnowionego krzyża przy ul. Różanej. Dochód z festynu przeznaczony jest na remont domu katechetycznego.

 5. W sobotę 26 maja o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza Św. w tamtejszej sali sołeckiej dla mieszkańców Ustarbowa.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.