TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 27 MAJA 2018

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Sławomir Wolniak, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Patrycja Krzoska, panna, rzym-kat. z Gowina;

  • Mateusz Trochowski, kawaler, rzym-kat. ze Skrzeszewa i Weronika Miotke, panna, rzym-kat. z Gowina;

 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej

  • we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

  • w piątek wspomnienie Św. Justyna – męczennika.

 3. Nabożeństwo Majowe codziennie do środy o 17.30. Zachęcam też do udziału w nabożeństwach przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

 4. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy nasz parafialny odpust. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Sumy Odpustowej – O. Zdzisławowi, wszystkim, którzy przygotowali chorągwie, feretrony i sztandary, panom noszącym baldachim i Wam moi drodzy za wspólna modlitwę. Dziękuję także wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego festynu parafialnego i wszystkim, którzy wspólnie się na nim bawili. W ramach festyn zebaliśmy 1742 zł. A przeznaczone na remont domu katechetycznego. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Na stronie internetowej zamieszczona została lista sponsorów naszego I Rodzinnego Festynu.

 5. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 10.30 po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: I ołtarz przy kapliczce przy ul. Kaszubskiej, II ołtarz na posesji p. Faryniak, III ołtarz przy krzyżu przy ul. Wejherowskiej i IV ołtarz przy remizie. Proszę o przygotowanie na procesję sztandarów i feretrony oraz baldachim a strażaków z naszej OSP o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Proszę też o dekorację okien domów na trasie przejścia procesji. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków na procesji – próba dla dzieci we wtorek i środę o godz. 17.00 przed kościołem. Dzieci komunijne zapraszam do udziału w procesji w strojach komunijnych. .

 6. Oktwa Bożego Ciała codziennie do czwartku 7 czerwca po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Na zakończenie oktwy tradycyjne poświęcenie wianków. W piątek w Uroczystość NSPJ po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wynagradzająca Sercu Pana Jezusa

 7. W piątek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

 8. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30. W sobotę odwiedziny duszpasterskie u chorych od goz. 9.00. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych.

 9. Ks. Arcybiskup kierując się dobrem duchowym wiernych udziela dyspensy od pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele.

 10. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy w naszej parafii chór Laudate Dominum z Wejherowa. Chór ubogaci śpiewme Mszę Św. o godz. 10.00.

 11. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.