XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 LIPCA 2018

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
  Artur Stachurski, kawaler, rzym-kat. z Wejherowa i Natalia Jaskulke, panna, rzym-kat. z Gowina;

 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • W środę Święto Św. Benedykta opata – patrona Europy;

  • We czwartek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika

  • w piątek wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta

 3. Trwa czas wakacji. Wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy pięknej pogody i wielu wrażeń. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich przybyłych gości. Pamiętajmy, że w okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia codzienna Msza św. jest odprawiana o godz. 19.00 natomiast w każdy wtorek o godz. 9.00.

 4. W piątek 13 lipca kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.30, następnie Msza Św. i po mszy procesja maryjna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. W przyszłą niedzielę w 15 dniu miesiąca nasze modlitwy kierujemy ku czci Św. Izydora Oracza patrona naszej parafii. Po Mszy Św. o godz. 8.00 odmówimy litanię do Św. Izydora wypraszając łaski dla rolników na czas żniw.

 6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o piękno terenów zielonych wokół kościoła i na cmentarzu. Bóg zapłać.

 7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Naszej Parafii.

 8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności +Stanisławę Cichocką l.94 – długoletniego pedagoga z Gowina. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …