XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 LIPCA 2018

     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 • W poniedziałek Święto Św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy;

 • We wtorek wspomnienie Św. Kingi;

 • W środę Święto Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa;

 • We czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców NMP.

 1. Trwa czas wakacji. Wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy pięknej pogody i wielu wrażeń. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich przybyłych gości.

 2. W środę 25 lipca przypada 5 rocz. śmieci Ks. Proboszcza Edwarda Rusińskiego Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.

 3. W środę w liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji kierowców i wszystkich podróżujących. Po Mszy św. na placu przed kościołem i przy cmentarzu poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na pomoc w zakupie samochodów dla polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.

 4. We czwartek w liturgiczne wspomnienie Św. Joachima i Anny pamiętajmy w modlitwach o naszych babciach i dziadkach. Żyjącym wypraszajmy łaskę Bożego błogosławieństwa i zdrowia a zmarłym wypraszajmy łaskę nieba.

 5. W sobotę o godz. 16.00 w Ustarbowie w rocznicę poświęcenia tamtejszej sali sołeckiej zostanie odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców sołectwa oraz odbędzie się doroczny festyn.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Naszej Parafii.

 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Stefan Czerwionka l.57 Gowina. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu Miłosierdziu.