XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 LIPCA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • We wtorek wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli kapłana;
  • W środę wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa doktora Kościoła
  • W sobotę wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya kapłana.

 2. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Arkadiusz Potrykus, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Marlena Muszka, panna, rzym-kat., z Luzina.

 3. Trwa czas wakacji. Wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy pięknej pogody i wielu wrażeń. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich przybyłych gości.

 4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W I sobotę odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca.

 5. Od środy rozpoczynamy miesiąc sierpień, w historii naszego narodu miesiąc tak wielu ważnych wydarzeń. Zgodnie z apelem biskupów polskich niech będzie to miesiąc świadomie podjętej abstynencji oraz modlitwy o trzeźwość naszych rodzin i naszego narodu.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.