XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 SIERPNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • W poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego;
  • W środę wspomnienie Św. Dominika kapłana;
  • We czwartek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy;
  • W piątek Święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika;
  • W sobotę wspomnienie Św. Klary

   

 2. Trwa czas wakacji. Wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy pięknej pogody i wielu wrażeń. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich przybyłych gości.

 3. Od środy rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w historii naszego narodu miesiąc tak wielu ważnych wydarzeń. Zgodnie z apelem biskupów polskich niech będzie to miesiąc świadomie podjętej abstynencji oraz modlitwy o trzeźwość naszych rodzin i naszego narodu.

 4. Trwają prace remontowe w naszej parafii. W minionym tygodniu została zamontowana w naszym kościele wentylacja, której niestety nie było a jest wymagana ze względów bezpieczeństwa. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Panom Tomaszowi i Łukaszowi za ich ofiarną pracę przy montażu systemu wentylacyjnego. Równolegle prowadzone są też prace w remontowe w domu katechetycznym, gdzie wymieniono wszystkie okna, zamontowano bramę garażową i wymieniono poszycie dachowe i kominowe. W związku z prowadzonym pracami zwracam się z ogromną prośbą by kolekta w przyszłą Niedzielę była przeznaczona na sfinansowanie tych prac. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. W sobotę 11 sierpnia o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla mieszkańców Ustarbowa w tamtejszej świetlicy sołeckiej.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.