XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 SIERPNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Moniki;
  • We wtorek wspomnienie Św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła;
  • W środę wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

   

 2. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marcin Niżnik, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Karolina Ellwart, panna, rzym-kat., z Pętkowic.

 3. Dziś przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Nasze myśli i modlitwy kierujemy ku Jasnej Górze wyrażając w tym roku Bogurodzicy dziękczynienie w 100-tną rocznicę odzyskania Niepodległości.

 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc wrzesień. Jest to też szczególny dzień modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i tych, którzy dla jej wolności oddali swoje życie, wspominając 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Od soboty też wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

 5. W najbliższą sobotę 1 września odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. Natomiast w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

 6. W przyszłą Niedzielę tradycyjny odpust w Swarzewie – szczegółowy program uroczystości odpustowych wywieszony jest w gablotce prafaialnej.

 7. Gminne rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 3 września o godz. 8.00 dla dzieci starszych i o godz. 12.00 dla młodszych. Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli i katechetów o godz. 10.30.

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.