XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02 WRZEŚNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła;
  • w sobotę święto Narodzenia NMP;

   

 2. Gminne rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego jutro w poniedziałek 3 września o godz. 8.00 dla dzieci starszych i o godz. 12.00 dla młodszych. Msza Św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli i katechetów o godz. 10.30. Podczas Mszy Św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci. Msza Św. dla uczniów gimnazjum i liceum o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 16.00. wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 4. Trwa tygodniowy odpust w Sanktuarium w Swarzewie. Tradycyjnie wtorek poświęcony jest osobom chorym. Planowany jest wyjazd dla chętnych z naszej parafii na Msze św. na godz. 18.00 wraz z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zachęcam, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, na wspólny wyjazd. Planowany wyjazd z parafii we wtorek o godz. 16.00 – powrót po Mszy św. Proszę o szybkie zgłaszanie się byśmy mogli zamówić czy to autobus czy bus. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii. W związku z wyjazdem nie będzie we wtorek wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Intencja zostanie odprawiona w Swarzewie.

 5. Msza św. dla mieszkańców Ustarbowa w najbliższą sobotę 8 września o godz. 15.00 w tamtejszej sali sołeckiej.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz powakacyjny numer Naszej Parafii.

 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin +Jan Socha z Ustarbowa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.