XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 WRZEŚNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • we wtorek święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski;
  • we czwartek wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników koreańskich;
  • w piątek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

   

 2. Rozpoczynamy w parafii katechezę przygotowującą do przyjęcia sakramentów eucharystii i bierzmowania. Jeszcze dzisiaj po Mszy św. w zakrystii można odebrać deklarację przystąpienia do tej katechezy dla dzieci I-komunijnych oraz dla młodzieży bierzmowanej. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele a dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. w środę o godz. 19.00 też w kościele.

 3. W przyszłą Niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 10.00 odbędą się nasze parafialne Dożynki. Dziękować będziemy Bogu za dar tegorocznych plonów oraz za trud pracy rolników.

 4. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy w naszej parafii OO. Franciszkanów, którzy ubogacą nas Słowem Bożym oraz zachętą do wsparcia prowadzonej przez nich kuchni dla ubogich. Tradycyjna zbiórka żywności odbędzie się w piątek 28 września w Gowinie i Pętkowicach i 29 września w Ustarbowie.

 5. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy swoją ofiarą wesprzeć potrzeby Misji Św. Polecam ją ofiarności wiernych.

 6. W najbliższą środę w szkole o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wiejskie dla mieszkańców Gowina i Pętkowic. Do udziału w tym spotkaniu gorąco zaprasza Pan Sołtys.

 7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.