XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 WRZEŚNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we czwartek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo kapłana;
  • w piątek wspomnienie Św. Wacława męczennika;
  • w sobotę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

   

 2. Rozpoczęliśmy w parafii katechezę przygotowującą do przyjęcia sakramentów eucharystii i bierzmowania. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza katecheza dla bierzmowanych a za 2 tygodnie 7 października dla dzieci komunijnych. Dzieci przygotowujące się do I komunii zapraszam po Mszy św. o odbiór ziarenka w zakrystii.

 3. Dzisiaj w czasie Mszy Św. o godz. 10.00 odbędą się nasze parafialne Dożynki. Dziękować będziemy Bogu i Św. Izydorowi patronowi rolników za dar tegorocznych plonów oraz za trud pracy rolników.

 4. Dzisiaj gościmy w naszej parafii OO. Franciszkanina, który ubogacił nas Słowem Bożym oraz zachęcił do wsparcia prowadzonej przez nich kuchni dla ubogich. Tradycyjna zbiórka żywności odbędzie się w piątek 28 września w Gowinie i Pętkowicach i 29 września w Ustarbowie.

 5. W najbliższą sobotę od godz. 15.00 trwać będzie w naszej parafii adoracja w intencji wynagradzającej za grzechy, w intencji Ojca Św., kapłanów o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę i nasze rodziny. Początek adoracji w oratorium Bożego Miłosierdzia a po wieczornej Mszy św. w kościele. Szczegółowe informacje w gablotce przed kościołem.

 6. W ubiegłą Niedzielę zebraliśmy na potrzeby Misji św. 243 zł. Za złożone ofiary składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 7. Serdecznie dziękuję Panu Pawłowi Pranszke za odnowienie kamienia węgielnego oraz uzupełnienie ubytków w posadzce w prezbiterium. Bóg zapłać.

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.