XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 WRZEŚNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
  • we wtorek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów;
  • we czwartek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

   

 2. Od jutra rozpoczynamy październik – miesiąc różańca św. Modlitwa różańcowa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00 w kościele.

 3. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy nasze parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne plony. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Dożynek parafialnych – sołtysom Gowina i Ustarbowa i wszystkim rolnikom. W imieniu OO. Franciszkanów dziękuję za złożone dary na kuchnie dla ubogich.

 4. Rozpoczął się okres jesienno-zimowy. Tradycyjnie zwracam się z prośbą aby ofiary składane w przyszłą Niedzielę na tacę przeznaczone zostały na zakup opału dla parafii. Za złożone ofiary już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania a za tydzień dla dzieci komunijnych. Dzieci komunijne zapraszam po odbiór kolejnego ziarenka.

 6. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla młodzieży do bierzmowania we czwartek od godz. 16.00. W I piątek spowiedź od godz. 16.00. Odwiedziny duszpasterskie u chorych w sobotę od godz. 9.00 a w przyszłą Niedzielę wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

 7. Od jutra rozpocznie się remont prezbiterium naszego kościoła. Usunięte zostaną, zgodnie z zaleceniami powizytacyjnymi ks. biskupa, elementy drewniane. Odnowione zostaną: obraz Św. Izydora, pasyjka na krzyżu oraz tabernakulum. Natomiast przed świętami Bożego Narodzenia zamontowane zostaną – nowa marmurowa ambonka i ołtarz. Prace te sfinansowane zostaną z ofiar złożonych za wypominki za zmarłych, za opłatki i w trakcie kolęd.

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.