XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 PAŹDZIERNIKA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa,
  • we wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
  • w środę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika,
  • we czwartek Święto Św. Łukasza Ewangelisty,
  • w sobotę wspomnienie Św. Jana Kantego kapłana.

   

 2. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Damian Bisewski i Tatiana Macholl, cywilnie związani, zam. w Gowinie.

 3. Trwa październik – miesiąc różańca św. Modlitwa różańcowa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00 w kościele.

 4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane w ubiegłą Niedzielę na zakup opału na okres jesienno-zimowy dla naszej parafii. Na ten cel zebraliśmy: 3998 zł i 5 euro.

 5. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 katecheza dla bierzmowanych. Za tydzień kolejna katecheza dla dzieci komunijnych. Dzieci komunijne zapraszam po Mszy Św. Po odbiór kolejnego ziarenka. Plan katechez do końca roku kalendarzowego zamieszczony jest na stronie internetowej parafii.

 6. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą młodzież z rodzin ubogich w ich edukacji.

 7. Trwają prace remont prezbiterium naszego kościoła. W minionym tygodniu po renowacji powrócił obraz patrona naszej parafii Św. Izydora oraz odnowiony krzyż. W tym miejscu chciałby bardzo serdecznie podziękować p. Franciszkowi Hinca za odnowienie krzyża oraz p. Michałowi Gesslerowi za prace w prezbiterium.

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności w 23 roku życia nasz parafianin +Przemysław Mazur. Wieczny odpoczynek …