XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 PAŹDZIERNIKA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Jana Pawła II papieża

   

 2. Trwa październik – miesiąc różańca św. Modlitwa różańcowa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00 w kościele.

 3. Od dziś rozpoczynamy w kościele pod hasłem „Pełni Ducha i posłania” Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym tygodniu, szczególnie w czasie modlitwy różańcowej o misjonarzach posługujących na wszystkich kontynentach świata, szczególnie z naszej archidiecezji. Na zakończenie tygodni misyjnego kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Polecam ją ofiarności parafian.

 4. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 katecheza dla dzieci komunijnych. Za tydzień kolejna katecheza dla bierzmowanych.

 5. W ubiegłą Niedzielę obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski. Na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą dzieci i młodzież z rodzin ubogich w ich edukacji, zebraliśmy 427 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 6. Zbliża się listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie i pamięci za zmarłych. Przy konfesjonale na stoliku wyłożone zostały kartki na tegoroczne wypominiki za zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odmawiane od 3 do niedzieli 11 listopada. Jeżeli chcemy uczestniczyć w modlitwie za zmarłych proszę wpisać datę, a w przypadku niedzieli, także godzinę Mszy Św. Wypominki roczne zaczniemy odmawiać od Niedzieli 18 listopada. Ofiary składane na wypominki przeznaczone są na opłacenie prac związanych z odnowieniem prezbiterium naszego kościoła.

 7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.