XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 PAŹDZIERNIKA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

   

 2. Modlitwa różańcowa w tym tygodniu do środy o godz. 17.30. Ostatni różaniec dla dzieci we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

 3. Kończymy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Dziś też przypada dzień solidarności z Kościołem prześladowanym – szczególnie w Pakistanie. Wychodząc z kościoła można otrzymać ulotkę informującą o możliwości pomocy chrześcijanom w Pakistanie. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na wsparcie Papieskich Dzieł Misyjnych.

 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 po której wyruszy procesja żałobna na nasz parafialny cmentarz i o godz. 12.00. Bardzo proszę Panów o przygotowanie na procesję sztandarów żałobnych.

 5. Aby duchowo przygotować się do Uroczystości Wszystkich Świętych w środę po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z wystawieniem relikwii Św. Jana Pawła II i Św. Franciszka z Asyżu. W tym czasie będzie też okazja do skorzystania ze spowiedzi św. Pamiętajmy też, że w dniach od 01 do 08 listopada możemy uzyskać odpust za zmarłych. Szczegóły otrzymania tego odpustu wywieszone są w gablotce przed kościołem.

 6. W piątek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień szczególnej modlitwy za zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze Św. o godz. 10.00, następnie o godz. 17.00 i 18.00.

 7. Listopad w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie i pamięci za zmarłych. Przy konfesjonale na stoliku wyłożone zostały kartki na tegoroczne wypominiki za zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odmawiane od 3 do niedzieli 11 listopada. Jeżeli chcemy uczestniczyć w modlitwie za zmarłych proszę wpisać datę, a w przypadku niedzieli, także godzinę Mszy Św. Wypominki roczne zaczniemy odmawiać od Niedzieli 18 listopada. Ofiary składane na wypominki przeznaczone są na opłacenie prac związanych z odnowieniem prezbiterium naszego kościoła.

 8. W sobotę 3 listopada od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.

 9. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka +Kunegunda Myszkowska l.78 z Gowina. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu…