XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 LISTOPADA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w piątek Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w sobotę wspomnienie Św. Leona Wielkiego papieża

   

 2. Trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych – wypominki za zmarłych odmawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. Natomiast wypominki w Niedzielę 10 min. przed każdą Mszą św. Kartki na wypominki są jeszcze wyłożone na stoliku przy konfesjonale i można je składać w zakrystii. Wypominki jednorazowe odmawiamy do Niedzieli 11 listopada a roczne rozpoczniemy odmawiać od 18 listopada 15 min. przed Mszą św. o godz. 10.00. Bóg zapłać za składane ofiary a przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych prezbiterium naszego kościoła.

 3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Paniom za posprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe, p. Organiście Arturowi, Panom niosącym krzyż i sztandary żałobne, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Wam, moi drodzy za tak liczny udział w Mszach św. i modlitwie na cmentarzu.

 4. W ubiegłą Niedzielę na Papieskie Dzieła Misyjne i pomoc Kościołowi w Pakistanie zebraliśmy 987 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. W przyszłą Niedzielę przypada 100-na rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę – podczas każdej Mszy św. modlić się będziemy za dar wolnej, suwerennej Ojczyzny a także o to, abyśmy tę wolność mądrze i dobrze zagospodarowali dla przyszłych pokoleń.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego a także listopadowy numer Naszej Parafii.