NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 25 LISTOPADA 2018

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
    • w piątek święto św. Andrzeja Apostoła,

     

  2. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą kończymy w Kościele rok liturgiczny. Od przyszłej Niedzieli Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś zapraszam też na roraty – odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, wtorek i piątek o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00. Tematem tegorocznych spotkań adwentowych będzie Duch Św.

  3. W przyszłą Niedzielę podczas każdej Mszy Św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki będzie można otrzymać po każdej Mszy Św. w zakrystii – a także zwracam się z prośbą do osób, które w minionych latach roznosiły opłatki po parafii o kontakt czy i w tym roku podejmą się tego zadania. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na opłacenie prac remontowych naszego prezbiterium. Bóg zapłać.

  4. Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego – pamiętajmy w modlitwach o wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa a także wypraszajmy łaskę powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Seminarium Duchowne jako uczelnia katolicka utrzymuje się tylko z ofiar wiernych. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć nasze Seminarium ofiarami składanymi do puszki Natomiast w przyszłą Niedzielę gościć będzie w naszej parafii przedstawiciela GSD.

  5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc grudzień – w tym dniu odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00.

  6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci adwentowy Mały Gość Niedzielny.