II NIEDZIELA ADWENTU – 9 GRUDNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego zakonnika,
  • we czwartek wspomnienie Św. Łucji
  • w piątek wspomnienie Św. Jana od Krzyża,

   

 2. Trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszam na roraty – odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, wtorek i piątek o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00. Tematem tegorocznych spotkań adwentowych będzie Duch Św.

 3. Po Mszy Św. Można w zakrystii otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na opłacenie prac remontowych naszego prezbiterium. Bóg zapłać. Trwa też akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritas – małą po 6 zł a dużą za 16 zł można nabyć po Mszy św. w zakrystii.

 4. Dzisiaj pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” obchodzimy w naszej Ojczyźnie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc naszym rodakom żyjącym za wschodnią granicą.

 5. Wraz z nowym rokiem liturgicznym powołana została Parafialna Rada Duszpasterska. W skład rady poprosiłem przedstawicieli wszystkich rejonów naszej parafii: osiedle Zaciszne Zalesie reprezentują p. Anna i Maciej Milewscy, Pętkowice reprezentują p. Barbara i Stanisław Gajewscy, Gowino reprezentują p. Judyta i Grzegorz Burchacz, Ustarbowo reprezentują p. Anita i Tadeusz Nowak a także w skład rady weszli sołtysi Ustarbowa p. Natalia Dampc oraz Gowina p. Kazimierz Kendziora oraz p. Rafał Domaszk. Bóg zapłać tym osobo, że zgodziły się być, jak mówi Prawo Kanoniczne, głosem doradczym w prowadzeniu wspólnoty parafialnej.

 6. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdańskie kieruje swój apel do wszystkich diecezjan z prośbą o ratowanie Bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku, której grozi zawalenie sklepień. Jest to jedyna świątyni, która przetrwała zawieruchę wojenną i nie uległa zniszczeniu. Dlatego też w przyszłą Niedzielę będzie można wesprzeć ratowanie tej świątyni ofiarami zbieranymi do puszek przed kościołami naszej Archidiecezji.

 7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin +Stanisław Stec l.61 z Gowina. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu…