V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07 KWIETNIA 2019

  1. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy O. Rekolekcjonistę. Zachęcam do uczestnictwa w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Msza św. Spotkania w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje dla dzieci – nauki w poniedziałek i wtorek o godz. 10.15 i 11.20 w szkole natomiast w środę Msza św. na zakończenie rekolekcji w kościele. Nauki rekolekcyjne w Ustarbowie codziennie o godz. 16.30 i nauka dla młodzieży i długo pracujących codziennie o godz. 19.30. Szczegółowy program znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii. Uczyńmy wszystko by znaleźć czas na uczestnictwo w rekolekcjach.
  2. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00 oraz następna po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. Jutro w poniedziałek 8 kwietnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź dekanalna – rano od godz. 8.00 do 9.00 i po południu od 15.30 do 17.30. Skorzystajmy z okazji że będą kapłani z dekanatu i przystąpmy do spowiedzi św. Nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę.
  4. Dzisiaj odbywa się przed kościołem kwesta dla podopiecznych hospicjów, w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają datki, które zasilą budżet hospicjów.
  5. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palemek podczas każdej Mszy św. natomiast w czasie Mszy św. o godz. 10.00 procesja z palmami wokół kościoła. W tym dniu odbędzie się też przed kościołem tradycyjna zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego, którą polecam ofiarności parafian.
  6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego do którego dołączony jest film na DVD o św. Ignacym Loyoli.