NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21 KWIETNIA 2019

  1. Pan prawdziwie zmartwychwstał. Tę prawdę Kościół głosi od przeszło dwóch tysięcy lat i tajemnicę tej prawdy przeżywamy także i dziś. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania Triduum Paschalnego i dzisiejszego święta: liturgicznej służbie ołtarza, Panu organiście Arturowi, Paniom przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański, kwiaciarni „Kwiaty u Jasi” za dekorację kwiatową, Paniom za posprzątanie świątyni OSP Gowino za straż przy grobie oraz Wam moi drodzy za życzliwe słowa skierowane do mnie w Wielki Czwartek oraz za wspólną modlitwę w tych dniach.
  2. Jutro II dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. tak jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Tradycyjnie swoje słowo skieruje do nas Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie tej katolickiej uczelni.
  3. Trwamy na Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – nowenna codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w najbliższą Niedzielę Przewodnią specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po nabożeństwie okazja do ucałowania relikwii Św. Jana Pawła II
  4. Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w najbliższą środę 24 kwietnia przystąpią do swojej pierwszej spowiedzi. Spowiedź dla dziewczynek o godz. 15.30 a dla chłopców o 16.30. Pierwsze próby dla dzieci we czwartek i piątek o godz. 16.00 w kościele.
  6. Rocznica dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I komunii św. odbędzie się w Niedzielę 5 maja o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam dzieci rocznicowe na próbę we czwartek i piątek na godz. 17.00.
  7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia świąteczny numer Gościa Niedzielnego, jest także świąteczny numer Naszej Parafii.