IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 MAJA 2019

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Artur Hinc, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Weronika Martewicz, panna, rzym-kat. z Wejherowa. Robert Gruba, kawaler, rzym-kat. z Ustarbowa i Natalia Nastały, panna, rzym-kat. z Luzina.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie MB Fatimskiej, we wtorek wspomnienie Św. Macieja apostoła, w środę liturgiczne wspomnienie Św. Izydora Oracza, we czwartek wspomnienie Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
  3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci do udziału w Białym Tygodniu. W poniedziałek dzieci zapraszają do modlitwy swoich rodziców, we wtorek rodziców chrzestnych, w środę babcie i dziadków, we czwartek rodzeństwo a w piątek tradycyjnie modlą się w intencji misji św.
  4. Trwa miesiąc Maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwo Majowe w kościele w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, w sobotę o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do licznego udziału w tradycyjnych majowych przy kaplicach i krzyżach naszej parafii.
  5. W przyszłą Niedzielę 19 maja przeżywać będziemy nasz parafialny odpust ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie Ks. Kan. Mariusz Dziarmaga z parafii Św. Rodziny z Gdyni. Natomiast po południu od godz. 15.00 odbędzie się II Rodzinny Festyn Parafialny. Raz jeszcze zwracam się z ogromną prośbą do osób, które mogłyby wesprzeć festyn, ofiarowując nagrody rzeczowe czy finansowo o kontakt ze mną (wpłacając pieniądze na konto można wpisać że na cele kultu religijnego i odliczyć je od podatku). Proszę też panie z naszej parafii o upieczenie i ofiarowanie na festyn ciast. Proszę też o przygotowanie baldachimu oraz sztandarów i obrazów na procesję. Uczyńmy wszystko by odpust parafialny był wspólnym świętem naszej rodziny parafialnej.
  6. We czwartek 16 maja o godz. 18.00 odbędzie się w remizie OSP Gowino zebranie sołeckie. Szczegółowe informacje w gablotce przed kościołem.
  7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.