V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 MAJA 2019

  1. Przeżywamy dzisiaj nasz parafialny odpust ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie Ks. Kan. Mariusz Dziarmaga z parafii Św. Rodziny z Gdyni Grabówka. Od godz. 15.00 rozpocznie się na parkingu przy placu zabaw II Rodzinny Festyn Parafialny. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy – przewidziane jest wiele atrakcji i ciekawych nagród. O godz. 18.30 losowanie nagrody głównej. Nasze świętowanie zakończymy Nabożeństwem Majowym przy figurze Matki Bożej na naszym parafialnym cmentarzu. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na mój apel o pomoc w organizowaniu i sponsorowania naszego parafialnego festynu. Dochód z festynu przeznaczony jest na zakup wyposażenia do niedawno poświęconej sali parafialnej.
  2. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy I Komunię Św. dzieci z naszej parafii. Raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości: rodzicom za posprzątanie kościoła, scholce z Kossakowa, panu organiście Arturowi, ministrantom, kwiaciarni „kwiaty u Jasi” za dekorację. Dziękuję też za dar ołtarza, za który zakupiono nową kadzielnicę dla naszej parafii.
  3. Trwa miesiąc Maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwo Majowe w kościele w tygodniu o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do licznego udziału w tradycyjnych majowych przy kaplicach i krzyżach naszej parafii.
  4. W przyszłą Niedzielę 26 maja gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela Rycerzy Kolumba, którzy działają w naszej Archidiecezji by zapoznać nas i zachęcić Panów z naszej parafii do włączenia się w szeregi tej kościelnej organizacji.
  5. W sobotę 25 maja o godz. 15.30 zostanie odprawiona w sali sołeckiej Msza św. dla mieszkańców Ustarbowa.
  6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.