VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 MAJA 2019

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Artur Pikron, kawaler, rzym-kat., z Wejherowa i Klaudia Słowy, panna, rzym-kat., z Gowina. Damian Ladach, kawaler, rzym-kat., z Ustarbowa i Natalia Anolik, panna, rzym-kat., z Gowina. Szymon Miętki kawaler, rzym-kat., ze Starej Kiszewy oraz Karolina Jaedtke, panna, rzym-kat., z Gowina.
  2. Dziś przypada Dzień Matki. Wszystkie nasze Mamy polecajmy opiece i wstawiennictwu najlepszej Matce Maryi wypraszając łaski zdrowia i wszelkiej pomyślności a dla zmarłych łaskę nieba.
  3. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy nasz parafialny odpust ku czci Św. Izydora Oracza. Serdecznie dziękuję za dar wspólnej modlitwy. Dziękuję Ks. Kan. Mariuszowi Dziarmadze za przewodniczenie sumie odpustowej, księżą z dekanatu, liturgicznej służbie ołtarza, p. Organiście Arturowi, dzieciom za procesję darów, OSP Gowino za wystawienie pocztu sztandarowego, wszystkim niosącym sztandary, obrazy, różaniec, baldachim. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy też II Rodzinny Festyn Parafialny. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu oraz pozytywnie odpowiedzieli na mój apel o wsparcie tego wydarzenia. Lista sponsorów, ze względu na jej długość wywieszona jest w gablotce oraz umieszczona jest na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za liczny udział w festynie, za wspólną zabawę oraz za złożone ofiary. W czasie festynu zebraliśmy 2500 zł. Pieniądze te, zgodnie z zapowiedzią, przeznaczone są na zakup wyposażenia do sali parafialnej.
  5. Kończy się Maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwo Majowe w kościele w tygodniu do piątku o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do licznego udziału w tradycyjnych majowych przy kaplicach i krzyżach naszej parafii.
  6. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. W sobotę też od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
  7. W najbliższy piątek 30 maja gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Kościerzyny zmierzających na odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Pielgrzymi przybędą ok. godz. 14.00. Tradycją jest, że podejmujemy pielgrzymów słodkim poczęstunkiem. Proszę panie z naszej parafii o upieczenie ciast dla pielgrzymów i dostarczenie wody – najlepiej w małych butelkach. Proszę też panie dysponujące wolnym czasem o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów. W Niedzielę gościć będziemy pielgrzymów po Mszy św. o godz. 12.00.
  8. W przyszłą Niedzielę 2 czerwca po raz XII przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar wolności naszej Ojczyzny. W tym dniu przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  9. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.