WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 CZERWCA 2019

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marcin Idzikowski, kawaler, rzym-kat. z Gwoina oraz Karolina Rosengart, panna, rzym-kat. z Gowina.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; we czwartek wspomnienie Św. Bonifacego bpa i męczennika; w sobotę wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
  3. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Dziś też będziemy żegnać pielgrzymów powracających z odpustu do Kościerzyny ok. godz. 13.00. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pątników podjąć słodkim poczęstunkiem w czasie ich piątkowego i dzisiejszego postoju w naszej parafii.
  4. Przeżywamy dziś w całym Kościele w Polsce XII Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar wolności naszej Ojczyzny, za pontyfikat Św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30.
  7. Dziś na godz. 16.00 do sali parafialnej serdecznie zapraszamy panów zainteresowanych wstąpieniem do wspólnoty Rycerzy Kolumba.
  8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.