XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 CZERWCA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  1. Dziś Kościół w Polsce trwa na modlitwie ekspiacyjnej za grzechy profanacji, które miały miejsca w ostatnim czasie na symbole i wartości religijne a także za fizyczne ataki wobec osób duchownych. Po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikację by przebłagać Miłosiernego Boga.
  2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Raz jeszcze serdecznie dziękuję mieszkańcom Gowina i Ustarbowa za przygotowanie ołtarzy a także za przygotowanie na procesję feretronów, sztandarów i baldachimu. Dziękuję strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Dziękuję dzieciom I Komunijnym a także dziewczynkom za sypanie kwiatów. Serdeczne Bóg zapłać dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękuję także za przekazane parafii kwiaty z ołtarzy.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja wokół kościoła codziennie do piątku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w oktawie. We czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków. W piątek w Uroczystość NSPJ procesja wynagradzająca wokół kościoła. W tym dniu z racji Uroczystości nie ma postu od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 10.00 w intencji całej wspólnoty parafialnej. Jest to szczególny dzień łączności i modlitwy z Ojcem Św. Franciszkiem. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na tzw. Świętopietrze czyli pomoc dla Stolicy Apostolskiej.
  5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a także dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym Któż jak Bóg