XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 LIPCA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek wspomnienie Św. Bonawentury bpa i doktora Kościoła,
  • we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  1. Trwa czas wakacyjnego odpoczynku – wszystkim udającym się na urlop życzymy wielu wrażeń, pięknej pogody, witamy też wszystkich gości w naszej parafii. Tradycyjnie w lipcu i sierpniu wieczorna Msza św. jest odprawiana o godz. 19.00 natomiast w każdy wtorek o godz. 9.00 rano. Sobotnia Msza św. o godz. 19.00 sprawowana jest z Niedzieli – osoby, które nie mogą uczestniczyć w Niedzielę we Mszy św. mogą przez uczestnictwo w niej dopełnić obowiązku uczestniczenia w eucharystii. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godziny po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.
  2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 19.00 odmówiona zostanie litania do patrona naszej parafii Św. Izydora o dobrą pogodę i Boże błogosławieństwo dla wszystkich rolników na czas żniw.
  3. Na prośbę wielu parafian zakupiono dodatkowe urządzenie do naszego„elektronicznego organisty”. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace a przeznaczone na sfinansowanie tego zakupu.
  4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Naszej Parafii.