XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 LIPCA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • w poniedziałek Święto Św. Marii Magdaleny,
 • we wtorek Święto Św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy,
 • w środę wspomnienie Św. Kingi
 • we czwartek Święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących,
 • w piątek wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców NMP.
 1. W ubiegłą Niedzielę na dokupiony moduł do naszego „elektronicznego organisty” zebraliśmy 2305 zł. Dziękuję też rodzinie pana Rafała za dołożenie brakującej kwoty umożliwiającej opłacenie tego zakupu. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro w poniedziałek 22 lipca zapraszam na godz. 19.00 na pierwsze nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych, osób chorych i rannych, poniżanych, trudnych spraw małżeńskich i matek – podczas którego zostanie poświęcony, ufundowany przez naszą parafiankę, obraz oraz przyniesione róże. Przy ołtarzu za dobrowolną ofiarę można nabyć drewniany obrazek Św. Rity a także obrazki z modlitwą do tej świętej.
 3. We czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w 6 rocz. śmierci pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła Ks. Edwarda Rusińskiego.
 4. Trwa w Kościele w Polsce po raz 20 pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” tydzień Św. Krzysztofa. Przy ołtarzu za dobrowolną ofiarę można nabyć modlitwy kierowców, breloczki czy wizerunki Św. Krzysztofa. Ofiary przeznaczone są na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska. We czwartek w liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 19.00 zostaną poświęcone na placu przed kościołem i cmentarzem wszystkie pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone w tym dniu na tace też przeznaczone są na pomoc misjonarzom.
 5. W sobotę o godz. 15.30 w sali sołeckiej w Ustarbowie zostanie odprawiona Msza św. w rocznicę poświęcenia tej sali i odbędzie się festyn.
 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności w 75 roku życia naszą parafiankę +Jadwigę Paszki. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu.