XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 SIERPNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  • we wtorek Święto poświęcenia kościoła Archikatedralnego w Gdańsku Oliwie,
  • we czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  • w sobotę wspomnienie Św. Jacka.
  1. We wtorek przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.30, następnie Msza św. o godz. 19.00 i po Mszy procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
  2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. W tym dniu wspominamy też 99 rocz. tzw. Cudu nad Wisłą – Bitwy Warszawskiej i święto Wojska Polskiego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  3. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego do którego dołączona jest płyta CD z piosenkami patriotycznymi.
  4. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin +Franciszek Socha l.90 z Ustarbowa. Pogrzeb odbył się w środę w Bolszewie. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu Miłosierdziu.