XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 WRZEŚNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • w poniedziałek wspomnienie Św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa,
 • w środę Święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski,
 • w piątek wspomnienie Św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
 • w sobotę święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Robert Bergmann, kawaler, rzym-kat., z Gowina oraz Marta Skrzypkowska panna, rzym-kat., z Wejherowa.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy litanię do patrona naszej parafii Św. Izydora dziękując w ten sposób Bogu za czas żniw i za zebrane plony.
 3. Wraz z rozpoczęciem nowego roku katechetycznego rozpoczynamy w parafii przygotowanie dzieci kl. III do I Komunii św. Do dzisiaj można odebrać i złożyć deklarację przystąpienia dziecka do katechezy sakramentalnej. Dzieci natomiast zapraszam do zakrystii po odbiór kolejnego ziarenka. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Od dzisiaj rozpoczynamy po raz IX pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz” Tydzień Wychowania. Niech będzie to dobra okazja abyśmy wszyscy uświadomili sobie potrzebę dawania świadectwa wiary i życia naszym dzieciom i młodzieży.
 5. Jutro w poniedziałek 16 września o godz. 18.00 w szkole podstawowej w Gowinie odbędzie się spotkanie sołeckie.
 6. W przyszłą Niedzielę 22 września o godz. 10.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo do Św. Rity połączone z poświęceniem róż a także nastąpi doniosły moment uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii Św. Rity. Do skrzynki na filarze można składać intencje, które zostaną odczytane w czasie nabożeństwa.
 7. W przyszłą Niedzielę 22 września gościć będziemy ze Słowem Bożym Ojca Franciszkanina. Tradycyjnie będzie można w piątek 27 września w Gowinie a w sobotę 28 września w Ustarbowie wesprzeć kuchnię dla ubogich, którą prowadzą OO. Franciszkanie w Wejherowie. Dary w postaci trwałej żywności – mąkę, cukier, ryż lub przetwory można też składać przy plebanii. Za okazane serce składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.