XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 PAŹDZIERNIKA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek wspomnienie Św. Jana Pawła II papieża
  1. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańcowy i zgodnie z wolą Ojca Św. Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Modlitwa różańcowa w kościele codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
  2. We wtorek zostanie odprawione kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. Rozpocznie się ono wspólną modlitwą różańcową z rozważaniami do Św. Rity, następnie Msza św. o godz. 18.00 z poświęceniem róż. Po Mszy św. będzie można oddać cześć relikwią Św. Rity.
  3. W ubiegła Niedzielę w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Papieski. Na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 497 zł. Ofiary zostały przekazane na konto fundacji. Bóg zapłać za ofiary.
  4. Po Mszy św. dzieci komunijne zapraszam po odbiór kolejnego ziarenka dla dzieci komunijnych. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza komunijna.
  5. Zbliża się listopad – szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone zostały kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą odmawiane od 3 do 10 listopada – prośba by wpisać datę a jeżeli jest to Niedziela także godz. Mszy św. Natomiast wypominki roczne odmawiamy w każdą Niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 10.00. Ogromna prośba by na wypominki roczne wypisywać imiona naszych najbliższych zmarłych. Ofiary złożone za wypominki przeznaczone są na opłacenie prac związanych z położeniem dodatkowego chodnika na cmentarzu, zakupu tablicy informacyjnej a także na zakup kolejnych drzew, które musimy nasadzić na cmentarzu.
  6. W najbliższy piątek o godz. 18.00 odbędzie się w naszej remizie OSP zebranie wiejskie sołectwa Gowino. Szczegółowy plan spotkania wywieszony w gablotce.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
  8. Wczoraj odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą małą siostrę +Alicję Niżnik.