XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 PAŹDZIERNIKA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  1. Kończy się październik – miesiąc różańcowy i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Modlitwa różańcowa w tym tygodniu do czwartku w kościele o godz. 17.30. Ostatni różaniec dla dzieci we wtorek godz. 17.00.
  2. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja żałobna na nasz parafialny cmentarz.
  3. W Dzień Zaduszny 2 listopada Msze św. rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00.Zapraszam w tym dniu do szczególnej modlitwy w intencji zmarłych.
  4. Pamiętajmy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych. Warunki uzyskania odpusty są umieszczone w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Okazja do spowiedzi św. przed Wszystkimi Świętymi we czwartek 31 października od godz. 16.30.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci I-komunijnych.
  6. Zbliża się listopad – szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone zostały kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą odmawiane od 3 do 10 listopada – prośba by wpisać datę a jeżeli jest to Niedziela także godz. Mszy św. Natomiast wypominki roczne odmawiamy w każdą Niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 10.00. Ogromna prośba by na wypominki roczne wypisywać imiona naszych najbliższych zmarłych. Ofiary złożone za wypominki przeznaczone są na opłacenie prac związanych z położeniem dodatkowego chodnika na cmentarzu, zakupu tablicy informacyjnej a także na zakup kolejnych drzew, które musimy nasadzić na cmentarzu.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest piękny film na DVD o objawieniach w Lourdes a dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Od dziś też nowa cena GN i MGN – 6 zł.