XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 03 LISTOPADA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek wspomnienie Św. Karola Boremusza
  • w sobotę Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  1. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – liturgicznej służbie ołtarza, panom niosącym krzyż i chorągwie, panu organiście i wam moi drodzy za tak liczny udział w modlitwie w kościele i na cmentarzu.
  2. Pamiętajmy, że do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych. Warunki uzyskania odpusty są umieszczone w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
  3. Za tydzień 10 listopada po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci I-komunijnych. Dziś zapraszam po kolejne ziarenko.
  4. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny duszpasterskie u chorych w sobotę od godz. 9.00.
  5. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone zostały kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą odmawiane od dziś do przyszłej niedzieli – prośba by wpisać datę a jeżeli jest to Niedziela także godz. Mszy św. Natomiast wypominki roczne odmawiamy w każdą Niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 10.00 od 17 listopada. Ogromna prośba by na wypominki roczne wypisywać imiona naszych najbliższych zmarłych. Ofiary złożone za wypominki przeznaczone są na opłacenie prac związanych z położeniem dodatkowego chodnika na cmentarzu, zakupu tablicy informacyjnej a także na zakup kolejnych drzew, które musimy nasadzić na cmentarzu.
  6. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy pod hasłem „Przemilczane cierpienie” XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i ofiarami wspierać będziemy Sudan Południowy – w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc temu umęczonemu Kościołowi.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia w cenie 6 zł. nowy numer Gościa Niedzielnego oraz listopadowy numer Naszej Parafii. Gratulujemy też Martynie i Szymonowi Witzling, którzy wzięli udział w konkursie rysunkowym i zajęli w swojej grupie wiekowej I miejsce.