NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 24 LISTOPADA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w sobotę święto Św. Andrzeja Apostoła.
  1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego Niedzielę Chrystusa Króla. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pan.
  2. W przyszłą Niedzielę na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Zwracam się z ogromną prośbą do osób, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki na terenie parafii o kontakt w celu potwierdzenia bądź rezygnacji z roznoszenia opłatka na terenie parafii. Opłatek można też otrzymać po każdej Mszy św. w zakrystii. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na opłacenie planowanych prac remontowych głównych schodów prowadzących do kościoła.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się w sali parafialnej spotkanie Rycerzy Kolumba, na które zapraszam wszystkich panów należących a także tych, którzy chcieliby włączyć się do tej powstającej przy naszej parafii wspólnoty dla mężczyzn.
  5. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy w parafii Siostry Szarytki z Wejherowa, które będą rozprowadzać dekorację świąteczne. Ofiary za dekoracje przeznaczone są na zakup windy dla niepełnosprawnych w prowadzonym przez siostry domu opieki.
  6. Pragnę poinformować, że w dniach 14 i 15 grudnia odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Biskup Zbigniew Zieliński.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.